skunk1

Mirek “ Skunk “ Jaroš

Texty Skunk

Co dodat, snad jen to, že texty se prostě liší a takzvaně správná verze té či oné písničky jsou mýtus buďto neexistuje vůbec, až na pár vyjímek, a nebo naopak existuje li pět různých verzí, správně mohou být všechny. Někdo by mohl namítnout, že je to katastrofa, ale mě to tak nepřipadá. Texty upravoval postupem doby i Mirek.

A tak nějaké zbytečné dohady zda je to či ono správně nebo ne, jsou zcela bezpředmětné. Malé změny v textu postupem času ve svém repertoáru zaznamenává i Wostruha a to si nakonec můžete poslechnout i vy. Není důležité kolik existuje originálních verzí textů jedné písničky, každý si ji nakonec upraví stejně podle sebe.

K některým textům se připojilo i pár nahrávek z archivu, které sice nejsou nijak kvalitní, ale i vy sami si můžete všimnout,že čím je písnička starší tím více se v ní vyskytuje krkonošského nářečí a příslovečného „oj“ či „ci“a pod. A mě osobně připadá ta rozmanitost celkem fajn. Kdybych to měl shrnout, řekl bych, že to všechno je celkem nepodstatné, to podstatné na tom všem je, že se Mirkovy písničky zpívají dál.

Jetty

 


 

kratena

Jaroslav „JAK“ Kratěna

Texty JAK

Spisovatel, cestovatel, textař a současný konferenciér. Začal skládat pro Wostruhu po emigraci Miroslava Skunka Jaroše. A jejich úspěšná, spolupráce je již delší jak 30 let. Za tu dobu se zrodilo opravdu velké množství krásných písniček.

A jelikož jsem pořád zvědavej položil jsem mu několik otázek. “ Jardo jaká byla první písnička co jsi napsal pro Wostruhu? “ JAK “ To si už nepamatuju, zeptej se Horáčka!“. Otázka druhá, „Píšeš texty pro Wostruhu už víc jak 30let. Wostruha, už bude brzo slavit 45, chystáte něco nového? “ JAK “ Jsou líný jak vši, musíš se zeptat Horáčka. „. Otázka třetí, „Koho a jak napadlo, že začneš skládat pro Wostruhu? “ JAK “ Přesně si to nepamatuju, ale Horáček to bude vědět. “ A poslední otázka, “ Jak jsi na tom s moderními komunikačními prostředky, jako je internet, sociální sítě, atd.“ JAK “ Neser mě s tím zatraceným webem! 🙂 Jsou to Ďáblovy vynálezy, vedoucí ku lidstvu zkázy! Zlatý kouřový signály! :-)))“

🙂 Když Skunk emigroval, nechtěl jsem aby Wostruha „zašla na úbytě“, a tak jsem jim nabídl své textařské služby. Ujaly se! 🙂

Tak to byl krátký, ale duchaplný rozhovor se spisovatelem Jaroslavem Kratěnou.

Jetty