7.Podlužanská kytara

již po sedmé, proběhla dne 23.4. 2016 v country salonu u Saši v Podlužanech. V pátek proběhla hraná u příležitosti oslavy Sašových narozenin a v sobotu se festivalek sjížděli kamarádi i učinkující, kterých letos bylo celkem cvanáct.

Festival byl zahájen v 10,30 a pak už dostaly hudební slovo samotní účastníci Avizo Jablonec, Wostruha Dvůr Králové, Svaťák Dvůr Králové, Country colaps Pardubice, Čert z Jablonce, Šakal a Kukačka z Děčína, KoYoTy odevšad, Jelen Ostrava, Tolerance Hronov, Chrpa Chrudim, T-kvartet Chrudim a domácí Saša. Na tomto festivalu probíhá divácké hlasování a diváci to neměli jednoduché vzhledem k dobrým výsledkům učinkujících. Diváci rozhodli, že nejvíce se jim líbilo duo Šakal a Kukačka z Děčína. V doprovodném programu festivalu byl propagační a reklamní den Trampského mobilního muzea z Horního Jelení. O zvuk se postarali kamarádi Majk a Drn a o mluvené slovo kamarád Fred.

Pořadatelé Saša, Iva Dědek, Bábi, Pavel a další se jako každý rok postarali o kamarády velmi znamenitě ke spokojenosti všech.
V neděli v 10,00 hod dopoledne se konala porada přípravného výboru na 24. česko-slovenský potlach, který se v tomto katastru Rožďálovic uskuteční příští rok 2017.
Všichni účastníci 7. Podlužanksé kytary odjížděli domů spokojeni s tím, že se sem za roka opět vrátí a to na další 8. ročník Podlužanské kytary.

Saša Samotář

 

Podlužany 2016 – foto Janík Jastr Stránský

Written by